Domusa Bojler ZBIORNIK + CWU BT DUO 250/130

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 5 819,00 zł 5819.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: BT DUO 250/130

Opis

 

BT DUOZBIORNIK BUFOROWY

Zbiorniki buforowe BT DUO są przeznaczone do gromadzenia wody z obiegu pierwotnego i jednoczesnego wytwarzania ciepłej wody użytkowej poprzez akumulację

SYSTEM PODWÓJNEJ OBUDOWY system podwójnej obudowy polega na zanurzeniu zasobnika ciepłej wody użytkowej w zbiorniku zewnętrznym zawierającym wodę z obiegu pierwotnego. Poprzez zanurzenie zasobnika ciepłej wody użytkowej w obiegu pierwotnym ścianka wewnętrznego zasobnika wody użytkowej staje się wymiennikiem ciepła między obiegiem pierwotnym a wspomnianym zasobnikiem. Uzyskana dzięki temu systemowi powierzchnia wymiany ciepła jest znacznie większa niż powierzchnia, jaką mogą zapewnić inne systemy. Zwiększenie powierzchni wymiany ciepła skraca czas nagrzewania i zwiększa chwilowe odzyskiwanie temperatury ciepłej wody użytkowej. W konsekwencji możliwe jest wytwarzanie większej ilości ciepłej wody użytkowej.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII Oszczędność energii to kolejny aspekt, o który szczególnie zadbano w tym produkcie. W celu zmniejszenia strat ciepła wody zasobnik jest izolowany od zewnątrz. Izolacja termiczna, jaką pokryty jest zasobnik, jest wykonana z pianki poliuretanowej o dużej gęstości, a proces izolacji odbywa się za pomocą systemu wtrysku zapobiegającego powstawaniu mostków termicznych.

ZASOBNIK CWU ZE STALI NIERDZEWNEJ Wewnętrzne zasobniki zbiornika buforowego BT DUO są wykonane ze stali nierdzewnej, spełniają najsurowsze wymagania w zakresie higieny oraz są wyprodukowane z materiału o  wysokim współczynniku przepuszczalności, który zapewnia zasobnikom dużą pojemność do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Stal nierdzewna to materiał o wyjątkowych właściwościach w zakresie odrywania, utleniania i sedymentacji. Na powierzchni stali nierdzewnej w naturalny sposób tworzy się patyna zapewniająca ochronę, która zapobiega utlenianiu się nawet w instalacjach zawierających silnie korozyjną wodę.

ŁATWOŚĆ MONTAŻU Zbiornik buforowy BT DUO ułatwia montaż systemów grzewczych, które wymagają akumulacji w obiegu pierwotnym. Zbiornik ten pozwala na tworzenie złożonych systemów grzewczych bez zakłócania pracy generatora ciepła. W wyniku wbudowania zasobnika wody użytkowej w zbiorniku żaden układ hydrauliczny nie jest wymagany do wytwarzania ciepłej wody. Zastosowany w zbiorniku układ automatyki nadaje priorytet wytwarzaniu ciepłej wody i umożliwia sterowanie pracą nagrzewania w zależności od potrzeb otoczenia systemu grzewczego. Do zbiornika BT DUO oferowana jest duża gama akcesoriów ułatwiających montaż

ŁATWA KONSERWACJA Stal nierdzewna, z jakiej wykonany jest zbiornik, nie wymaga ochrony anodowej zabezpieczającej przed korozją, co znacznie  obniża koszty konserwacji. BT DUO posiada właz, który umożliwia kontrolę i konserwację zbiornika.

POJEMNOŚĆ:  250/130cwu

WYPOSAŻENIE:

  • Termometr
  • Regulowany termostat
  • Wyłącznik start/stop

Montaż, uruchomienie, kontrola przed uruchomieniem, regularna konserwacja

Zgodnie z przepisami krajowymi. Montaż i kontrola muszą być przeprowadzone zgodnie ze stanem techniki przez specjalistę i wyznaczone do tego osoby. Niezbędne kontroleprzed uruchomieniem w wyniku znaczących zmian w urządzeniu oraz regularne kontrole użytkownik musi zlecić zgodnie z wymogami rozporządzenia o bezpieczeństwie pracy. Instalowane i eksploatowane mogą być wyłącznie urządzenia bez widocznych zewnętrznych uszkodzeń na części ciśnieniowej zbiornika.

Zmiany w zbiorniku

np. spawanie, lub odkształcenia mechaniczne są niedopuszczalne.

Przestrzeganie parametrów

Dane dotyczące producenta, roku produkcji, numeru produkcji, jak również dane techniczne zawarte są na etykiecie produktowej. Należy podjąć odpowiednie kroki w zakresie bezpieczeństwa technicznego, aby podane dopuszczalne minimalne i maksymalne parametry pracy (ciśnienie, temperatura) nie zostały przekroczone. Przekroczenie dopuszczalnego ciśnienia zarówno w czasie pracy, jak i przy napełnianiu od zbiornika jest wykluczone.

Ochrona przed poparzeniem

W instalacjach grzewczych w przypadku zagrożenia ludzi w wyniku zbyt wysokich temperatur na powierzchni użytkownik powinien umieścić ostrzeżenie w pobliżu urządzenia.

Miejsce ustawienia

Przy instalowaniu urządzenia powinno się brać pod uwagę miejsce, którego nośność wytrzyma całkowite napełnienie zbiornika. Dla opróżniania zbiornika należy przygotować odpływ do wody, a jeżeli jest to konieczne należy także przygotować dopływ z wodą zimną. Nieprzestrzeganie niniejszej instrukcji, szczególnie wskazówek dotyczących bezpieczeństwa może doprowadzić do zniszczenia i powstania defektów urządzenia, zagrażać bezpieczeństwu ludzi, jak też zakłócać prawidłowe funkcjonowanie. W przypadku działania sprzecznego z instrukcją wykluczone są wszelkie roszczenia gwar.ancyjne i z tytułu rękojmi.

Montaż

Umieszczenie w pomieszczeniu nie narażonym na przemarzanie, w sposób umożliwiający kontrolę urządzenia z każdej strony, dostęp do zaworów odcinających,opróżniających oraz odpowietrzających, jak również odczytanie tabliczki znamionowej. Należy zapewnić możliwość bezproblemowego demontażu i wymiany zbiornika. Podłoże musi mieć nośność odpowiednią dla zbiornika napełnionego wodą.

Eksploatacja

Do eksploatacji może być włączony zbiornik zamontowany i wyposażony zgodnie zprojektem oraz obowiązującymi przepisami i normami. Instalacja musi przejść pozytywnie odpowiednie próby. Eksploatację zbiornika może prowadzić wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanypersonel.

Zbiornik musi być wycofany z eksploatacji:

  • w przypadku stwierdzenia pęknięć, deformacji i nieszczelności części ciśnieniowej
  • w przypadku awarii urządzeń zabezpieczających
  • w przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury lub dopuszczalnego ciśnienia pracy

Konserwacja

Konieczna jest coroczna rewizja zewnętrzna zbiornika. W przypadku stwierdzenia nadmiernej ilości osadu w zbiorniku należy przeprowadzić jego czyszczenie. Sposób czyszczenia nie może spowodować uszkodzenia powłoki zabezpieczającej zbiornika. Podczas rewizji zbiornika należy ocenić stan części ciśnieniowej pod względem odkształceń, nieszczelności i śladów korozji. W przypadku wystąpienia takich zmian

należy wycofać zbiornik z eksploatacji

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl