Bojler Podgrzewacze wody Drazice 152 l
towar niedostępny






Opis
Ogólna charakterystyka:
- Elektryczny, wiszący, pionowy, pojemnościowy podgrzewacz wody marki Drazice
- Ceramiczny element grzewczy sterowany jest przez nowoczesny termostat
- Grzejnik wyposażony w bezpiecznik termiczny
- Bezstopniowy termostat o zakresie 5–74°C
- Zbiornik grzewczy wykonany z blachy stalowej, testowany pod ciśnieniem 0,9 MPa
- Zaleca się korzystanie z urządzenia w pomieszczeniach o temperaturze od +2 do +45 °C, oraz wilgotności nie przekraczającej 80%
- Model 2016: nowe pokrywy ułatwiają dostęp do grzejnika
- Model 2016: nowa obudowa elementów okablowania pozwala na łatwiejszy dostęp do nich
Specyfikacja techniczna:
- Pojemność: 100l
- Ciśnienie znamionowe: 0,6 MPa
- Moc: 2,2 kW
- Napięcie: 230 V / 50 Hz
- Montaż: pionowy
- Stopień ochrony: IP 44
- Wymiary: 902 × 524 mm
- Waga bez wody: 39 kg
- Czas ogrzania z 10°C do 60°C: 200 min
- Straty cieplne/klasa efektywności energetycznej: 0,88/C kwH/24h
Skróty stosowane w nazwach grzejników marki Drazice

Montaż, uruchomienie, kontrola przed uruchomieniem, regularna konserwacja
Zgodnie z przepisami krajowymi. Montaż i kontrola muszą być przeprowadzone zgodnie ze stanem techniki przez specjalistę i wyznaczone do tego osoby. Niezbędne kontroleprzed uruchomieniem w wyniku znaczących zmian w urządzeniu oraz regularne kontrole użytkownik musi zlecić zgodnie z wymogami rozporządzenia o bezpieczeństwie pracy. Instalowane i eksploatowane mogą być wyłącznie urządzenia bez widocznych zewnętrznych uszkodzeń na części ciśnieniowej zbiornika.
Zmiany w zbiorniku
np. spawanie, lub odkształcenia mechaniczne są niedopuszczalne.
Przestrzeganie parametrów
Dane dotyczące producenta, roku produkcji, numeru produkcji, jak również dane techniczne zawarte są na etykiecie produktowej. Należy podjąć odpowiednie kroki w zakresie bezpieczeństwa technicznego, aby podane dopuszczalne minimalne i maksymalne parametry pracy (ciśnienie, temperatura) nie zostały przekroczone. Przekroczenie dopuszczalnego ciśnienia zarówno w czasie pracy, jak i przy napełnianiu od zbiornika jest wykluczone.
Ochrona przed poparzeniem
W instalacjach grzewczych w przypadku zagrożenia ludzi w wyniku zbyt wysokich temperatur na powierzchni użytkownik powinien umieścić ostrzeżenie w pobliżu urządzenia.
Miejsce ustawienia
Przy instalowaniu urządzenia powinno się brać pod uwagę miejsce, którego nośność wytrzyma całkowite napełnienie zbiornika. Dla opróżniania zbiornika należy przygotować odpływ do wody, a jeżeli jest to konieczne należy także przygotować dopływ z wodą zimną. Nieprzestrzeganie niniejszej instrukcji, szczególnie wskazówek dotyczących bezpieczeństwa może doprowadzić do zniszczenia i powstania defektów urządzenia, zagrażać bezpieczeństwu ludzi, jak też zakłócać prawidłowe funkcjonowanie. W przypadku działania sprzecznego z instrukcją wykluczone są wszelkie roszczenia gwar.ancyjne i z tytułu rękojmi.
Montaż
Umieszczenie w pomieszczeniu nie narażonym na przemarzanie, w sposób umożliwiający kontrolę urządzenia z każdej strony, dostęp do zaworów odcinających,opróżniających oraz odpowietrzających, jak również odczytanie tabliczki znamionowej. Należy zapewnić możliwość bezproblemowego demontażu i wymiany zbiornika. Podłoże musi mieć nośność odpowiednią dla zbiornika napełnionego wodą.
Eksploatacja
Do eksploatacji może być włączony zbiornik zamontowany i wyposażony zgodnie zprojektem oraz obowiązującymi przepisami i normami. Instalacja musi przejść pozytywnie odpowiednie próby. Eksploatację zbiornika może prowadzić wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanypersonel.
Zbiornik musi być wycofany z eksploatacji:
- w przypadku stwierdzenia pęknięć, deformacji i nieszczelności części ciśnieniowej
- w przypadku awarii urządzeń zabezpieczających
- w przypadku przekroczenia dopuszczalnej temperatury lub dopuszczalnego ciśnienia pracy
Konserwacja
Konieczna jest coroczna rewizja zewnętrzna zbiornika. W przypadku stwierdzenia nadmiernej ilości osadu w zbiorniku należy przeprowadzić jego czyszczenie. Sposób czyszczenia nie może spowodować uszkodzenia powłoki zabezpieczającej zbiornika. Podczas rewizji zbiornika należy ocenić stan części ciśnieniowej pod względem odkształceń, nieszczelności i śladów korozji. W przypadku wystąpienia takich zmian
należy wycofać zbiornik z eksploatacji